sprzęt

Med-JolaN

BTL-5818SLM

BTL-5818Aparat Combi 4-kanałowy. Aparat posiadający kilka terapii w skupionych w jednej obudowie: 4 polowa elektroterapia-powiększony zakres prądów, laseroterapia, magnetoterapia dwuobwodowa oraz ultradźwięk.

Najważniejsze prądy o niskiej i średniej częstotliwości: galwaniczny, diadynamiczne, Traeberta, Faradaya, neofaradyczne, rosyjska stymulacja, impulsy stymulacyjne, impulsy prostokątne, TENS - symetryczne, asymetryczne, zmienny 2-polowa interferencja, 4-polowa interferencja, impulsy trójkątne, impulsy eksponencjonalne, impulsy łączone i programowalne sekwencje prądów diadynamicznych i innych, izoplanarne pole wektorowe, wektor dwubiegunowy, impulsy przerywane, prąd Leduca, fale H i mikroprądy, elektrodiagnostyka.

  

Multitronic MT-3

Multitronic-MT-3Aparat Multitronic MT-3 umożliwia wykorzystanie 40 rodzajów modulacji prądu oraz szerokie zakresy ich regulacji.

Aparat Multitronic MT-3 umożliwia wykonywanie zabiegów prądami:

  • diadynamicznymi wg Bernarda (MF, DF, CP, LP, RS, MM, CPiso, LPiso) - z możliwością ustawiania sekwencji
  • interferencyjnymi wg Nemeca (statyczne, statyczne przerywane, statyczne wstępnie modulowane, dynamiczne)
  • impulsowymi średniej częstotliwości (stymulacja porażeń - prostokąt, trójkąt, trapez, sinus - unipolarne i bipolarne)
  • tonolizy wg Hufschmidta
  • TENS (klasyczny, Burst, HV) - z funkcją modulacji drażniącej (impulsy stochastyczne)
  • Kotz (standardowy i regulowany)
  • Träbert (Ultra Reiz)(UR 2-5) (standardowy i regulowany)
  • faradycznymi i neofaradycznymi
  • galwanicznymi (w tym jonoforeza)

 

Sollux

solluxLampy sollux przeznaczone są do stosowania w zabiegach ciepło-leczniczych. Efekt ogrzania skóry (minimum o 1oC ) wywoływany jest promieniowaniem podczerwonym typu IR-A i w małym zakresie typu IR-B. Zjawisko ogrzania wywołuje odczyny ogólne, korzystnie wpływające na leczenie miejscowe w termoterapii płytkiej i głębokiej.

  

 

 

 

 

 

Bioptron Compact III

bioptron-compactSystem Terapii Światłem BIOPTRON jest opatentowanym na skalę światową urządzeniem medycznym ze specjalnym mechanizmem optycznym, które emituje światło o widmie podobnym do tej części widma elektromagnetycznego, która jest wytwarzana w naturze przez słońce, ale bez promieniowania UV.

Terapia Światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji (co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu).

Technologia BIOPTRON zyskała szerokie zastosowanie i uznanie w medycynie jako środek medyczny przyjazny dla użytkownika, skuteczny i pozbawiony negatywnych cech środków farmakologicznych. W okresie ponad 15 lat badań klinicznych na całym świecie okazała się ona pomocna w zachowawczym leczeniu ostrych i chronicznych obrażeń jak również ran pooperacyjnych.

  

BOA

boaAparat do sekwencyjnego masażu pneumatycznego BOA służy do przeprowadzania zabiegów masażu przy użyciu siedmiu algorytmów zabiegowych, w tym specjalnego algorytmu dla masażu limfatycznego.

Każdy z algorytmów może być wykonywany jako masaż tradycyjny wstępujący lub zstępujący oraz masaż pulsacyjny. Urządzenie ma możliwość ustawienia różnych wartości spadku ciśnienia w każdej komorze mankietu uciskowego - gradient oraz regulację czasu wykonania jednej, pełnej sekwencji algorytmu masażu.

Aparat wyposażony jest w opcję ciągłego pomiaru ciśnienia w aktualnie pompowanej komorze mankietu oraz odsysanie awaryjne w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów bólowych u pacjenta.